Na okresnom úrade odhalili korupciu, zamestnancov obvinili

Na rožňavskom okresnom úrade odhalili korupciu. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry z tohto činu obvinil dve osoby a keďže ide o zamestnancov, čelia aj obvineniam zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka.

Podľa informácií agentúry SITA vedúci odboru radil zamestnancovi, ako a od koho je možné získať úplatky. Prevádzkovatelia vozidiel, ktorých autá nemali v stanovenej lehote platnú technickú a emisnú skúšku, sa dopustili správneho deliktu a za to, že ho odbor pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie riadne nezadokumentuje, chceli obvinení zinkasovať peniaze.

Ako uviedol Slivka, polícia zasiahla skôr, ako k vyžiadaniu úplatkov došlo. Išlo totiž o zločin a ten je aj v štádiu prípravy trestný. Počas akcie policajti Národnej kriminálnej agentúry zaistili údaje z počítača a rôzne listiny.

Horná trestná sadzba, ktorá v prípade dokázania viny obvineným hrozí, je až 12 rokov odňatia slobody. Obaja sú stíhaní na slobode.

Foto: Archív infoRoznava.sk

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Na okresnom úrade odhalili korupciu, zamestnancov obvinili"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.