Rómovia varujú pred kupovaním hlasov

Predseda Strany rómskej únie na Slovensku (SRÚS) František Tanko varuje pre kupovaním hlasov v sobotňajších komunálnych voľbách.

Vo svojom stanovisku uvádza, že s hlbokou nevôľou sleduje činnosť niektorých politických strán, nezávislých kandidátov a súčasných starostov na území SR.

„Vo veľkom začínajú kupovať hlasy sociálne odkázaných spoluobčanov. Zakrývajú to napríklad varením gulášov v rómskych osadách, rozdávaním základných potravín, rozdávaním finančných prostriedkov, či dokonca vyhrážaním sa Rómom, ktorí súčasne vykonávajú aktivačné práce,“ upozorňuje Tanko.

Starostovia sa podľa neho vyhrážajú, že ak im Rómovia nedajú svoj hlas v nasledujúcich komunálnych voľbách, na nasledujúce aktivačné práce ani nemusia chodiť.

„Toto sa začína diať už v Košickom a Prešovskom kraji. SRÚS bude ostro sledovať tieto komunálne voľby. Chceme, aby tieto voľbý prebehli demokraticky. Bez toho, aby sa zneužívala sila peňazí a moci,“ uvádza ďalej.

Vedenie SRÚS v tejto súvislosti vyzýva primátorku Humenného a poslankyňu NR SR Janu Vaľovú (Smer-SD),  aby sa vzdala opätovnej kandidatúry na tuto funkciu. „V poslednom období navštívila Rómov, rozdávala im cigarety a alkohol,“ zdôvodňuje Tanko a ako dôkaz pripomína video,  ktoré 10. novembra zverejnil portál vas.cas.sk.

Predvolebné mítingy prebiehali minulý víkend aj v rómskej osade pod hradom Krásna Hôrka, kam v nedeľu zavítal opätovne kandidujúci starosta Peter Bollo (Most).

Vo večerných hodinách tam podľa vyjadrenia krajskej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej musela zasahovať polícia kvôli potýčkam medzi dvoma obyvateľmi, no ako uviedla, nesúviselo to s predvolebnou kampaňou.

Foto: Facebook.com / P. Bollo (Most) na predvolebnom zhromaždení v osade pod hradom Krásna Hôrka čaká na mikrofón, aby sa prihovoril prítomným

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Rómovia varujú pred kupovaním hlasov"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.