Š. Boroš: Príďte na zastupiteľstvo!

stefan-boros-1.JPGZnámy rožňavský optik Štefan Boroš, ktorý má svoju prevádzku už dlhé roky v Dome služieb, vyzýva ľudí, aby prišli na štvrtkové zastupiteľstvo. To bude okrem iného prerokovávať podmienky predaja mestských budov, vrátane schátraného Domu služieb.

Vo video rozhovore vysvetľuje zámery petičného výboru, ktorý za necelý týždeň vyzbieral vyše 400 podpisov. S petíciou, dnes odovzdanou na mestkom úrade, chcú vyrukovať aj na zajtrajšom rokovaní MsZ. Video pozri tu, alebo klikni na video okno pod textom.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ecIQ5-J0LZ0[/youtube]

dom-sluzieb-1.JPGMesto bude o podmienkach predaja budov v celkovej účtovnej hodnote vyše 20 mil. korún rokovať podľa navrhovaného programu v 7. bode pod písmenom „h“. Okrem iného je tam uvedené, že hlavným kritériom pre predaj prostredníctvom realitnej agentúry má byť cena.

dom-sluzieb-6.JPGPotom je však o to viac prekvapujúce, že samotný predaj nebude realizovaný obvyklým spôsobom, teda aukčným predajom, kde by mestu navyše odpadli náklady, spojené s vyplatením provízie. Pri takom veľkom rozsahu predaja majetku mesta môže ísť pritom o miliónové čiastky, ktoré vybraná realitná agentúra takto získa.

dom-sluzieb-1.JPGV navrhovaných podmienkach predaja mestského majetku sa ďalej uvádza prijímanie ponúk na vybranom notárskom úrade, ich otváranie v prítomnosti súťažiacich a „vybraných poslancov“ a to v priamom prenose. Ďalej „zabezpečenie výberu takého uchádzača, ktorý zaručí, že budovy a pozemky budú slúžiť svojmu účelu a v súlade s územným plánom,“ pričom v prípade nesplnenia tejto podmienky zo strany budúceho vlastníka to môže byť dôvod na odstúpenie od zmluvy zo strany mesta.

Medzi ďalšími podmienkami je uvedená „kvalita podnikateľského zámeru“. Celá ponuka má byť prezentovaná aspoň v jedných celoštátnych novinách. Finančná komisia navrhované podmienky predaja schválila, rovnako tak aj Mestská rada. Definitívne rozhodnú hlasovaním poslanci už na svojom zajtrajšom rokovaní.

Text, foto a video : Belo Hefler

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Š. Boroš: Príďte na zastupiteľstvo!"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.