V priebehu 10 dní už tretia petícia!

detske-ihrisko-1.JPGV stredu bola na mestský úrad v Rožňave doručená ďalšia, v poradí už tretia petícia v priebehu posledných desatich dní. Najprv vyše 500 obyvateľov Edelényskej ulice zo sídliska Juh žiadalo touto formou vybudovanie detského ihriska na voľnom priestranstve.

Deň pred posledným zasadnutním mestského zastupiteľstva, teda pred týždňom, odovzdali svoju petíciu s vyše 400 podpismi nespokojní nájomníci z Domu služieb, ktorý je na zozname nehnuteľností, plánovaných na predaj. Jeden z nich, Štefan Boroš, nám poskytol k tomu video rozhovor, ktorý nájdete v sekcii Rozhovory.

Do tretice spísali petíciu obyvatelia Šafárikovej ulice, ktorí nesúhlasia s tým, že mesto, resp. koaliční poslanci Smeru a SMK odklepli predaj detského ihriska podnikateľovi Róbertovi Podrackému, spolumajiteľovi firmy J. P. Stav. Ten má v tejto lokalite spolu s advokátom Františkom Hadušovským dom (viď. na snímke v pozadí) a touto kúpou si k nemu snažia vytvoriť záhradu.

V petícii ďalej namietajú, že predmetná plocha je súčasťou zelene a oddychovej zóny a touto zmenou by sa zhoršilo životné prostredie. Podľa signatárov petície, ktorých bolo v priebehu niekoľkých hodín vyše dvesto, uvedený pozemok má potenciál na vybudovanie moderného detského ihriska aj s možným využitím fondov EÚ.

Argumentujú aj tým, že v súčasnosti dochádza v danej lokalite ku generačnej výmene, keď tam býva čoraz viac mladých rodín s deťmi a preto je zachovanie tohto celistvého a perspektívneho priestoru v ich záujme.

gabi-szabo-01.JPGV závere žiadajú primátora mesta Vladislava Laciaka (SMER-SD), aby už prijaté uznesenie o predaji lukratívneho pozemku v strede mesta nepodpísal. Zároveň žiadajú mesto Rožňava, aby vyzvalo firmu J. P. Stav na úpravu plôch ihriska a zelene. Tadiaľ totiž viedla provizórna komunikácia k stavbe uvedeného domu.

O celej kauze sa vyjadruje v rozhovore, ktorý avizujeme nižšie, člen petičného výboru Gabriel Szabó.

red

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "V priebehu 10 dní už tretia petícia!"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.