Väzňa na úteku polícia už zadržala a obvinila

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote obvinil 21-ročného Igora H. z Rimavskej Soboty (t. č. vo výkone trestu odňatia slobody) z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Obvinený muž bol včera (8.11.) na vyšetrení v diagnostickom centre v Rimavskej Sobote. Po vyšetrení bol umiestnený na zadné sedadlo služobného motorového vozidla ÚVTOS Želiezovce. Počkal, pokiaľ si sprevádzajúci strážnik sadol za volant a keď naštartoval motorové vozidlo, otvoril zadné dvere a so slovami „už sa nevrátim“, z vozidla vystúpil a krátko po 10.00 hodine unikol po ulici Dobšinského v Rimavskej Sobote a stratil sa medzi bytovými domami.

Následne nasadol do osobného motorového vozidla Audi A4 a pokračoval v úteku. O 10.47 hodine volala na linku tiesňového volania občianka, ktorá oznámila pohyb podozrivej osoby, o ktorej mala vedomosť, že by sa mala nachádzať vo výkone trestu.

„Je na škodu veci, že útek väzňa nebol ihneď oznámený z ústavu na výkon trestu odňatia slobody, ale občiankou na linku 158. Obvinený tak získal časový náskok, ktorý sťažoval jeho zadržanie,“ uviedla Andrea Petrovičová, banskobystrická krajská policajná hovorkyňa.

Bezprostredne po prijatí oznámenia bolo vyhlásené pátranie po unikajúcom väzňovi. Podozrivé vozidlo bolo spozorované hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru v Rimavskej Seči, ktorá ho začala prenasledovať.  Napriek výzvam na zastavenie muž pokračoval v bezohľadnej jazde a unikol až na územie Maďarska, do mesta Ózd.

V súvislosti s útekom väzňa polícia v Rimavskej Sobote okamžite prijala potrebné opatrenia. Preverovala všetky informácie a vykonávala riadne pátranie po osobe. Vo večerných hodinách bol prenasledovaný muž zadržaný v Maďarsku, v meste Ózd. Následne bol súdom vydaný európsky zatýkací rozkaz na jeho zadržanie.

Igor H. bude vydaný na územie Slovenskej republiky v zmysle platných dohôd medzi Maďarskom a Slovenskou republikou. Za takýto prečin hrozí trest odňatia slobody na 1 rok až 5 rokov.

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Väzňa na úteku polícia už zadržala a obvinila"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.