Divadlu, ktoré prišlo o grant, prejavili solidaritu aj Actoresáci

Bábkovému divadlu na Rázcestí (BDnR) v Banskej Bystrici, ktoré nepodpísaním dotačnej zmluvy zo strany svojho zriaďovateľa – Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) – prišlo o grant takmer 7000 eur z ministerstva zahraničných vecí, vyjadrilo podporu i Radošinské naivné divadlo, VŠMU Bratislava či Mestské divadlo Actores Rožňava.

Vyplýva to z podporných stanovísk týchto inštitúcií, adresovaných BDnR, o ktorých informovali aj TASR.

Výzva slovenským divadlám a protestná občianska iniciatíva Biela stuha, ktoré BDnR spustilo pred pár týždňami, po nepodpísaní dotačnej zmluvy zo strany predsedu BBSK Mariana Kotlebu na projekt STOP EXTRÉMIZMU!, sa po jej zverejnení rýchlo rozšírila po celom Slovensku.

Banskobystrickému BDnR, ale aj Divadlu Štúdio tanca, ktoré v auguste rovnakým spôsobom prišlo o grant z ministerstva kultúry na medzinárodný tanečný festival, vyjadrili podporu profesionálne i neprofesionálne divadlá zo Slovenska a Česka.

Medzi nimi SND, divadlá Nová scéna a Astorka Korzo ’90, Divadlo Andreja Bagara v Nitre, rovnako Staré divadlo Karola Spišáka, Divadlo Jonáša Záborského v Prešove, bratislavské divadlá GUnaGU a LUDUS, Štátna opera v Banskej Bystrici, Štátne divadlo Košice, bábkové divadlá v Žiline a Košiciach, Slovenské komorné divadlo v Martine, Městské divadlo Zlín, Divadlo Loutek z Ostravy či Divadlo LETÍ Praha, ako aj mnohé ďalšie kultúrne inštitúcie, asociácie a združenia, vrátane Katedry teórie a kritiky DAMU v Prahe.

Zdroj: TASR Ilustračná fotka: Archív infoRoznava.sk 

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Divadlu, ktoré prišlo o grant, prejavili solidaritu aj Actoresáci"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.