Lexikón Košičanov predstavia aj v Rožňave

V pondelok 30. marca sa uskutoční ďalšia zo série diskusií o literatúre pod názvom Könyvkuckó. Moderátor a organizátor stretnutí Ferenc Ambrus privíta Eleonóru Blaškovú, spoluautorku knihy Lexikón Košičanov.

Spolu s Ján Gašparom a Máriou Mihókovou sa v prvom diele venujú obdobiu rokov 1848 až 1938. Mapuje toto obdobie s menami od písmena A do I. Na takmer 800 stranách obsahuje 1 985 hesiel, mien a informácií o významných obyvateľoch Košíc. Dielo je výsledkom viac ako desaťročnej práce autorov

Bibliografka Eleonóra Blašková (Judtová) po skončení gymnázia P. J. Šafárika v Rožňave pokračovala v nadstavbovom štúdiu v odbore knihovníctvo v Košiciach. Bakalárske a magisterské štúdium v odbore knižnično – informačné štúdiá absolvovala na univerzitách v Prešove a v Žiline.

V rokoch 1981 – 1984 pracovala v Okresnej knižnici v Rožňave, potom v Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach. Vo výskumnej oblasti sa podieľa na plnení programu Slovenskej národnej retrospektívnej bibliografie. Publikuje v slovenských a maďarských zborníkoch.

Diskusia o knihe sa uskutoční v pondelok v rožňavskom 100P bare so začiatkom o 16:30 hodine.

Foto & Video: Nasa.sk  

Lexikón Košičanov 1848 – 1938 slávnostne predstavili v januári v priestoroch historickej sály Východoslovenskej galérie

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Lexikón Košičanov predstavia aj v Rožňave"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.