Na legendárnom Wackene si zahrajú Renaissense z Rožňavy

Meno slovenskej skupiny, ktorá si zahrá v tomto roku na legendárnom festivale Wacken Open Air, je známe. V banskobystrickom RC Tartaros sa uskutočnilo finále 4. ročníka Wacken Metal Battle Slovakia 2015 a jeho víťazom sa stala rožňavská hudobná skupina Renaisssense.

Porota vyberala zo šiestich skupín, ktoré postúpili do finále z troch kôl súťaže, informuje portál Metalexpress.sk.

Porotcovia prihliadali napríklad na pódiový prejav, hudobnú originalitu, muzikantské zručnosti, komunikáciu s publikom, ale aj schopnosť zaujať zahraničných promotérov a vydavateľstvá.

„Porota to mala o to ťažšie, že na všetkých kapelách bolo vidieť, že sa chcú na Wacken dostať a do koncertov dali naozaj všetko,“ uviedol Stanislav „Stillborn“ Černák z Vallhala.sk.

Celkové poradie finále Wacken Metal Battle Slovakia 2015:
1. RENAISSENSE (Progressive metal – Rožňava) 23 bodov, 2. MORNA (Progressive death metal – Nová Dubnica) 19 bodov, 3. MEREDITH (Metalcore – Košice) – 18 bodov, 4. FISHFACE (Alternative metal – Trenčín) – 17 bodov, 5. FISHARTCOLLECTION (Hardcore/Crossover – Trnava) – 15 bodov, 6. WASTAGE (Thrashcore metal – Košice) – 13 bodov.

Ilustračné foto: Fb Renaissense

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Na legendárnom Wackene si zahrajú Renaissense z Rožňavy"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.