Pozrite si záznam koncertu z piesní Stinga a Sade, reprízu bude mať v Prešove

Nedávny benefičný koncert o. z. ALENKA v kostole ECAV v Rožňave bude mať zrejme svoju reprízu v Prešove v sále PKO Čierny orol. Koncert sa bude konať pod záštitou primátorky mesta Andrey Turčanovej (KDH) vo štvrtok 26. januára o 19. hodine. Vstupenky budú dostupné aj v predpredaji.

V Rožňave sa teraz vyzbieralo na dobrovoľnom vstupnom 1462,50 € – veľká vďaka všetkým! (Na prvom koncerte o. z. ALENKA v septembri to bolo 828,20 €).

Po odrátaní všetkých nákladov – polovičných honorárov pre 8 účinkujúcich, na zvukovú a svetelnú techniku, vyhotovenie DVD záznamu koncertu, propagáciu, atď., som na účet Detského domova v Dobšinej vložil za prítomnosti riaditeľky Martiny Mandelíkovej finančný dar vo výške 400 €, určený pre deti v tzv. náhradných rodinách.

Aj v Prešove pôjde výťažok zo vstupného pre tamojší Detský domov. Samotný program bude rozšírený o ďalšie skladby, prednesené taktiež vo vlastnom aranžmán hudobníkov a spevákov 8-člennej zostavy.

A v závere zaznie istotne aj nádherná skladba Andyho Beleja Love is The Answer z jeho druhého albumu Dreams and ideas.

Medzitým sa snažím rozbehnúť prípravy na ďalšie podujatia pod logom červeného motýľa v novom roku. Predtým sa uskutoční jedna zaujímavá diskusia, pozvanie do Rožňavy prijal dávny priateľ prof. Jozef Leščinský.

Diskusný večer pod názvom „CIRKEV A MY I. – Kde sú v dnešnom svete proroci?“, pripravený v spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave, bude uvádzať Edita Kušnierová.

Uskutoční sa v piatok 16. decembra so začiatkom o 17 hodine v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave (Námestie baníkov 25).

Jozef Leščinský (1955) je profesorom na Pedagogickej fakulte KU v Ružomberku a docentom Starého zákona na Teologickej fakulte KU so sídlom v Košiciach.

Vydal štúdie, monografie a v roku 2012 aj zbierku obdivuhodných esejí Perlový náhrdelník, v ktorých znamenito prepája biblické príbehy s dejmi literárno – umeleckých diel. Ukážky z tejto knihy zaznejú aj počas diskusného večera.

Aktuálne je s Petrom Himičom, riaditeľom Štátneho divadla v Košiciach, spoluautorom multimediálneho predstavenia Ján Pavol II. – Spomienka na 1. slovanského pápeža, ktoré sa po roku opätovne uskutoční v košickej Steel Aréne v pondelok 19. decembra.

Belo HEFLER :: o.z.alenka@upcmail.sk

Foto pre IR: Štefan Fábián (Zľava) Mário „Gapa“ Garbera, Arpi Farkaš, Belo Hefler, Andy Belej, Adrián Szajkó, Karmen Pál-Baláž, Marieta Roxerová, Peter Henriczy, Dušan Zatroch

Záznam koncertu o. z. ALENKA v kostole ECAV v Rožňave 1. decembra 2016, zostaveného z piesní hudobných legiend STING & SADE, ktorý uviedla Veronika Sirgelyová Gálová. V úvode sa prítomným krátko prihovoril ThDr. Jerguš Olejár, PhD., farár Cirkevného zboru ECAV v Rožňave.

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Pozrite si záznam koncertu z piesní Stinga a Sade, reprízu bude mať v Prešove"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.