Pre deti zorganizovali Veľkonočné tvorivé dielne

Do aktivít v rámci Veľkonočných tvorivých dielní, konaných od 19. marca do 1. apríla, sa zapojili všetky základné školy z Rožňavy a aj niektoré z blízkeho okolia.

Na podujatí, organizovanom Baníckym múzeom v Rožňave, deti vyrábali kuriatka, ovečky, kohútiky, zajačiky a jarné závesné dekorácie na ozdobu dverí z rôznych materiálov.

„Prišli skupiny detí, ktoré sú už našimi pravidelnými hosťami a vracajú sa k nám kvôli tvorivej atmosfére. Boli aj také, ktoré sa zúčastnili prvýkrát, pracovalo sa však s nimi taktiež veľmi dobre,“ uviedla Gabriella Badin z Baníckeho múzea.

Niektoré triedy neočakávali nápady len od nich, ale príjemne prekvapili vlastnoručne zhotovenými pohľadnicami.

??????????????????????

Veľkonočné tvorivé dielne podľa nej ďalej prehĺbia výborné vzťahy so školami, žiakmi a pedagógmi a prispejú ku kreatívnejšiemu prežitiu veľkonočných sviatkov v duchu tradícií – čo je vlastne aj ich cieľom a poslaním.

„Deti nám porozprávali o tom, aké zvyky sa u nich ešte udržiavajú, čo pre nich skutočne znamená Veľká noc,“ dodala na záver.

Foto: Banícke múzeum v Rožňave

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Pre deti zorganizovali Veľkonočné tvorivé dielne"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.