V piatok bude diskusia o kultúre v regióne

V piatok o piatej sa v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave uskutoční už druhá zo série diskusií Spolu a verejne pod názvom Kultúra a región. Podujatie je súčasťou projektu Rožňavské radiály.

Diskutovať budú Július Barczi, riaditeľ SNM – Múzeum Betliar, Pavol Burdiga (Most), primátor Rožňavy, Michal Havran, publicista a šéfredaktor portálu JETOTAK.sk, Martin Kováč, poverený riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave, Jana Kovácsová, vedúca Odboru kultúry a cestovného ruchu KSK, a Eva Šmelková, vedúca Krajského pamiatkového úradu Košice – Pracovisko Rožňava a OZ Gotická cesta.

Diskusiu bude moderovať Michal Havran. Súčasťou podujatia je koncert chlapčenskej hudobnej skupiny Traja králi z Gemera (Rejdová).

„Našim cieľom je vytvoriť spoločný verejne zdieľaný priestor – živý komunikačný a kultúrny uzol, preto prosím neváhajte, príďte a diskutujte všetci, ide o našu spoločnú vec,“ uviedol Noro Lacko, jeden z organizátorov podujatia.

Projekt Rožňavské radiály finančne podporili Ministerstvo kultúry SR a VERTIKAL – SOLID s.r.o.

Program:

17:00 – vystúpenie chlapčenskej hudobnej skupiny Traja králi z Gemera (Rejdová)

18:00 – diskusia: Spolu a verejne III: – Kultúra a región

Vstupné je dobrovoľné, príspevok pomôže pokračovať v organizácií tretieho ročníka Rožňavských radiál.

Foto: Archív infoRoznava.sk

SÚVISIACE ČLÁNKY:

Diskutovali o kultúrnom aktivizme, umení a občianskej spoločnosti

Videozáznam diskusie o kultúre a aktivizme

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "V piatok bude diskusia o kultúre v regióne"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.