Chudobným dovolenkárom pomôže cestovné zdarma i dobrí ľudia

V utorok sme informovali o tom, že polícia zaplatí chudobným ľuďom dovolenku v zariadeniach pod ich správou. Sociálne odkázané rodiny so školopovinnými deťmi, dostanú zadarmo ubytovanie i stravu, no na cestu si musia našetriť zo sociálnych dávok. Že nepôjde o jednoduchú vec a v mnohých prípadoch aj nereálnu, vedia všetci zainteresovaní. Oslovili sme Úrad práce v Rožňave i našich čitateľov s otázkou, ako pomôcť.

 “Myslím si, že by mohli využiť napríklad bezplatné cestovanie vlakom. Ak, samozrejme, do miest, kam pôjdu títo ľudia na dovolenku, vlaky idú. Ale ja osobne by som nejakej tej rodine aj pomohla s cestovným,“ povedala Zuzana Jenčopaľová z Rožňavy.

Potrebu pomáhať tým, ktorí majú menej než ostatní, vidí aj Peter Blaško. Hoci momentálne žije v zahraničí, nevidí problém s tým, aby prispel na cestu chudobným dovolenkárom. “Ak by som bol v tom čase na Slovensku, nemám problém odviesť jednu rodinu tam a priviesť ich aj späť. Teda, v rodine máme dve autá, čiže môžeme odviesť aj dve rodiny. Srdečne, “ komentoval Peter s úsmevom.

Možnosť využitia bezplatného cestovania vlakmi vidí aj riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Jana Lukáčová. Podľa jej slov, doprava do zariadenia pre sociálne odkázaných ľudí, nebola a ani nie je súčasťou spomínaného benefitu.

“Treba pripomenúť možnosť bezplatného cestovania vlakom pre vybrané cieľové skupiny. A tými sú deti do pätnásť rokov, žiaci a študenti škôl do 26 rokov, dôchodcovia vo veku 62 rokov, na invalidnom, predčasnom, starobnom, sirotskom, vdovskom, či sociálnom dôchodku a starobní dôchodcovia nad 62 rokov. Cestovanie zdarma je súčasťou prvého sociálneho balíčka,“ objasnila J. Lukáčová.

Renáta MAZURKOVÁ

Ilustračné foto: Vlaky.net / Oliver Dučák, Stanica Rožňava

Súvisiace články – Policajti zaplatia dovolenku chudobným rodinám

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Chudobným dovolenkárom pomôže cestovné zdarma i dobrí ľudia"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.