Mesto: Referent kultúry a zahraničných vzťahov musí vedieť maďarsky

Mesto Rožňava na svojej, práve vynovenej, webovej stránke informuje okrem iného aj o voľných pracovných miestach. Jedno z nich – „referent kultúry a zahraničných vzťahov“, zverejnili koncom novembra.

Zaujímalo nás, prečo je v podmienkach na túto pozíciu uvedená okrem slovenského znalosť len maďarského jazyka. A tiež to, kto bude posudzovať ďalšiu uvedenú podmienku – znalosť žurnalistických žánrov.

Pýtali sme sa tiež, kto určil uvedené podmienky, či je ustanovená výberová komisia a či bude človek, ktorý tento post obsadí, plniť aj funkciu hovorcu mesta, ako to bolo v minulosti.

Ako nám vysvetlila Mária Sándorová, referentka personalistiky mesta, na uvedený post nie je zákonná požiadavka vypísať výberové konanie, pretože nejde o vedúceho zamestnanca.

Pripomenula, že podmienky tohto oznámenia sú identické, ako boli v roku 2011. Vtedy sa prihlásilo 9 záujemcov.

„Vyjadrenie primátora, týkajúce sa pozície hovorcu mesta, už bolo zverejnené, preto k uvedenej otázke nie je čo dodať,“ uviedla.

„Žijeme na národnostne zmiešanom území, kde je potrebná, najmä na poste referenta kultúry a zahraničných vzťahov, znalosť aj maďarského jazyka,“ vysvetlila ďalej. Iný cudzí jazyk je podľa podmienok len výhodou, nevyžaduje sa taxatívne.

Rožňavská samospráva je okrem iného vlastníkom aj Mestského divadla Actores. Sporadicky organizuje medzinárodný divadelný festival Tempus Art, ktorého účastníci prichádzajú z rôznych krajín.

Splnenie podmienok bude podľa jej slov skúmať pracovná skupina, ktorá bude vymenovaná primátorom. Termín na doručenie prihlášok je 10. decembra.

Mesto oznámenia o voľných pracovných miestach, resp. o výberových konaniach, zverejňuje na svojej webovej stránke pravidelne.

V minulosti bola úspešná aj bývalá poslankyňa Jana Mičudová, ktorá sa stala vedúcou odboru kultúry a školstva. V priebehu dvoch rokov sa trikrát konalo výberové konanie na post konateľa mestskej televízie, zakaždým s inými podmienkami – bez a aj s vysokoškolským vzdelaním.

Prácu si tu hľadá vyše 7 tisíc ľudí

Ako uvádza na svojej internetovej stránke úrad práce, miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Rožňava dosiahla v októbri číslo 8 596 (23,78 %) – piate miesto v rámci Slovenska.

Po odčítaní tých, ktorí sú v menších obecných službách (883), v dobrovoľníckej službe (28), na absolventskej praxi (56), vo vzdelávaní a príprave na trh práce (31), alebo sú práceneschopní, resp. ošetrujú člena rodiny (353), si hľadá prácu 7 245 ľudí.

Z toho 358 s vysokoškolským vzdelaním.

SÚVISIACE ČLÁNKY: Ex-hovorcu mesta uznali vinným

Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk

[yop_poll id=“12″]

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Mesto: Referent kultúry a zahraničných vzťahov musí vedieť maďarsky"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.