Neznámy automat na kávu mohol podľa poslanca Capáka zabíjať

Zamestnanci Mestského úradu v Rožňave, jeho návštevníci a aj poslanci majú k dispozícii automat na kávu, ktorý stojí na prízemí budovy. Nebolo by na tom nič čudné, nebyť toho, že na úrade nik netuší, komu automat patrí a odkiaľ sa tam vzal.

Na základe schváleného plánu kontrolnej činnosti hlavnej kontrolórky mesta na 1. polrok 2016 bola vykonaná finančná kontrola platenia daní za predajné automaty a nevýherné hracie prístroje za rok 2015.

Okrem iných nás zaujal najmä predajný automat na kávu, ktorý sa náhodne našiel v budove MsÚ na prízemí. Kontrolórka Katarína Balážová informovala o tom, že automat nie je označený v zmysle VZN, nedá sa zistiť, kto ho prevádzkuje. Na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva poslancov mesta naň poukázal poslanec Ivan Kuhn (OKS).

“Chcem sa spýtať na bod tri – kávový automat v budove mestského úradu,“ položil otázku a pokračoval. “Automat nie je označený v zmysle VZN, nedá sa zistiť prevádzkovateľ, nemá uzatvorenú nájomnú zmluvu, neplatí za spotrebu vody a energie. To akože vážne? V budove máme automat a nevieme kto ho prevádzkuje?,“ pýtal sa ďalej pobavene poslanec. “Ako niekto môže doniesť na MsÚ automat, osadiť ho, napojiť na vodu a elektrinu a mestský úrad nevie o ničom? Já mám bujnú fantáziu, ale toto je už silné kafe,“ skomentoval I. Kuhn.

“Ani ja som netušila, že to objavíme, ale objavili sme to,“ zapojila sa do debaty K. Balážová. Hneď na to vyzval Ivan Kuhn na odpoveď aj prednostku úradu Eriku Mihalíkovú, ktorej sa opýtal, či k tomu môže niečo povedať. V odpovedi ju však predbehol primátor Burdiga. “Stane sa, my nie sme až tak dokonalí ako niekto,“ okomentoval.

“Príde mi to absurdné. My tu riešime všelijaké veci mesta a niekto nám donesie do úradu automat? To mi pripadá ako z nejakej absurdnej grotesky,“ podotkol značne pobavený poslanec Kuhn, ktorý sa opýtal, ako mesto chce riešiť tento problém.

Polemiky o záhadnom automate sa snažil ukončiť primátor s tým, že sa o problém postará osobne hneď na druhý deň a za problém prijal férovo osobnú zodpovednosť.

Ani toto primátorovo gesto neukončilo rozpravu na tému automat na kávu, pretože svoje k tomu chcel povedať aj poslanec Milan Capák (KSS). “Prepáčte mi, ale toto je prehnané. Použijem to (neznámy automat v budove úradu) ako argument, keď čokoľvek pošlete za mnou, napríklad, čo kde postavím, kde zaparkujem, marišku zrobím, odvolám sa na toto,“ povedal.

Primátor sa však nedal a odporučil poslancovi Capákovi, aby sa na automat odvolal aj štyrikrát a dodal, “Tvoje závady sú väčšie ako toto.“

S jeho slovami však poslanec Capák nesúhlasil a debatu ukončil slovami, “Tak to teda nie. Ešteže ten niekto nenapojil opačne fázu, aby tu dvoch – troch zabil“.

Renáta MAZURKOVÁ

Ilustračné foto: Profimedia.com

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Neznámy automat na kávu mohol podľa poslanca Capáka zabíjať"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.