V zasadačke bude viac miesta pre verejnosť

V súčasnosti je v rokovacej miestnosti Mestského zastupiteľstva v Rožňave pre občanov vytvorených asi 20 miest na sedenie. Mesto plánuje vzhľadom k ďalšiemu zníženiu počtu poslancov (zo 17 na 13) tento počet ešte zvýšiť.

Pre infoRoznava.sk to potvrdil Marek Krišťák, administrátor webovej stránky mesta, s odvolaním na informácie od vedúcej organizačného odboru mesta Heleny Šujanskej.

Pripomenul, že osadením televízneho zariadenia je zabezpečená možnosť sledovania priameho prenosu aj v miestnosti pred zasadačkou.

DSCF0390

Úpravy v zasadačke, ktorá je v suteréne budovy mestského úradu, majú byť zrealizované do apríla 2015. „Budú zamerané na vytvorenie väčšieho priestoru pre verejnosť,“ dodal na záver.

Pre diskusiu občanov bol doteraz vyhradený čas spravidla medzi 17. a 18. hodinou. Občania však môžu vystúpiť aj k jednotlivým bodom programu rokovania zastupiteľstva po skončení vystúpení poslancov.

Ani pôvodný projekt však nerátal s rečníckym pultom, kde by jednotlivé návrhy uznesení prezentovali poslancom i občanom predsedovia komisií zastupiteľstva, ktoré sú garantom toho ktorého prerokovávaného bodu.

Slúžil by na vystúpenia diskutujúcich, poslancov i občanov. Z miesta na sedenie by poslanci vystupovali len s krátkymi faktickými pripomienkami k rečníkovi.

nova-zasadacka-000

Najbližšie zasadnutie sa uskutoční vo štvrtok 11. decembra od 15-tej hodiny. Program nájdete na vynovenej stránke mesta. Prostredníctvom verejného obstarávania práce zrealizovala firma webex media z Košíc v celkovej cene 3 322 eur.

SÚVISIACE ČLÁNKY: Rečnícky pult? Načo?

Foto: Archív infoRoznava.sk

[yop_poll id=“14″]

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "V zasadačke bude viac miesta pre verejnosť"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.